Sauna a parní lázeň

Image

Jak odbourat stres, eliminovat bolesti ztuhlého svalstva a regenerovat celé tělo?  Snadno. Nechte své tělo hýčkat teplem v sauně nebo parní lázni a potěšte se z přirozené, uvolňující regenerace celého organismu. 

Saunování rozhodně patří mezi nejvíce oblíbené a velmi účinné procedury Příbramských lázní. Ať už holdujete prohřívání těla v suchém nebo vlhkém vzduchu, máme pro vás připravenou saunu přesně podle vašeho gusta. A potřeby. 

Vřele vám můžeme doporučit čtyři základní typy saunování.
Dráždivé (iritační), povzbudivé (tonizační), uvolňující (relaxační) a únavové (inhibiční).

Každý typ saunování představuje jiný počet střídání horkého a chladného prostředí. S výběrem sauny i vhodného typu saunování vám rádi poradíme a poskytneme veškeré důležité informace pro to, aby výsledný efekt sauny byl docílen a nezatížil váš organismus. 

Rezervujte si chvilku odpočinku: 731 731 335

Parní sauna

Parní sauna neboli parní lázeň vychází z léčebných principů klasického saunování. Nový rozměr terapii dodává pára. Vlhké klima blahodárně přispívá regeneraci průdušek, podporuje prokrvení pokožky a uvolňuje svalstvo. Díky nižší provozní teplotě můžeme parní lázeň řadit do tréninkového cyklu častěji. Lépe tak podpoříme uzdravování dýchacích cest a revmatických potíží. Zvláště ženy ocení i to, že čistí, oživuje a zkrášluje pokožku a to i tu problematickou, otvírají se póry a z pokožky se vyplavují nečistoty. Velmi příznivých výsledků bylo také dosaženo při léčbě akné a především celulitidy. Uvolnění a relaxaci v parní sauně podporuje aromaterapeutický program. S použitím kvalitních vonných esencí docílíme pozitivního naladění a uvolnění.

Finská sauna

Horko a sucho. Jak na Sahaře se budete cítit během saunování ve finské sauně. Zároveň pocítíte tělem proudit příliv nové energie, kterou vyvolává prohřátý organismus. Spolu s energií se tělo i mysl uvolňuje a stres i napětí se odplavuje spolu s potem. Pozitivní pro zdraví, pozitivní pro psychiku. Po následném ochlazení odejdete ze sauny lehkým krokem vstříc dalším povzbuzujícím procedurám. Tato sauna je se solnými kameny z Himalájí, evokuje prostředí solné jeskyně a zvyšuje efekt zdraví prospěšných solných aerosolů. Kromě léčivé terapie pro dýchací obtíže, prospívá i osobám s poruchami krevního oběhu i tlaku.

Infrasauna

Léčivé infračervené paprsky pronikají rovnou do tělových tkání a cíleně tak ulevují bolavým místům. Naprosto přirozeně a bezpečně se tak během saunování tělo regeneruje a nabírá nové síly, aniž by bylo zatěžováno. Infrasauna je mimořádně prospěšná pacientům s kardiovaskulárními potížemi.